Wypożyczalnia laktatorów - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

Przychodnia: 22 25 59 900  Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

banerki na www182

Wypożyczalnia laktatorów w Centrum Medycznym "Żelazna"

Zapraszamy serdecznie do nowo otwartej wypożyczalni laktatorów, która mieści się w Przychodni św. Zofii, ul. Żelazna 90. Oferujemy laktatory firmy ARDO. Wraz z wypożyczeniem istnieje możliwość zakupienia dodatkowych akcesoriów.

Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-19.00.

Laktatory do wynajęcia:

Laktator BELLIS:* akcesoria widoczne na zdjęciu za dodatkową opłatą

Wypożyczalnia laktatorów - Laktator BELLIS

 • jako jedyny na rynku- zarejestrowany, jako wyrób medyczny,
 • 2 fazowy (tryb stymulacji i odciągania zasadniczego) z dodatkową możliwością 8 stopniowej regulacji rytmu pracy w zakresie 30-120 cykli na minutę i siły ssania w zakresie od 30 do 330 mmHg,
 • możliwość ustawienia w pamięci wybranej sesji odciągania pokarmu,
 • program power pumping do stymulacji laktacji, dostosowany do trybu odciągania z obu piersi jednocześnie,
 • pomiar czasu pracy,
 • wygodny, lekki i przenośny, waga z akcesoriami – 1,1 kg, z możliwością zastosowania akcesoriów wielorazowych (clinic pumpset) oraz do ograniczonej liczby użyć w trybie 72h (one mum pumpset) i w trybie 24h (cinicare pumpset),
 • 4 poziom bezpieczeństwa higienicznego (mechaniczna separacja mediów pomiędzy akcesoriami wchodzącymi w kontakt z pokarmem, a drenem),
 • możliwość demontażu, mycia i dezynfekcji termicznej wszystkich akcesoriów wchodzących pośrednio lub bezpośrednio w kontakt z odciąganym pokarmem,
 • możliwość zastosowania różnych rozmiarów lejków,
 • długość kabla zasilającego – 1m, laktator posiada możliwość kilkukrotnej pracy na akumulatorze,
 • łatwy do mycia i dezynfekcji powierzchniowej.

Zestawy osobiste - wielorazowe i „jednorazowe” (do ograniczonej liczby użyć) dodatkowo płatne

 

 • CLINICARE PUMPSET 24-h

Zestaw osobisty dostarczany jako sterylny, pakowany pojedynczo. Przeznaczony do jednorazowego lub kilkukrotnego użytku w okresie nie dłuższym niż jedna doba. Bez możliwości ponownej sterylizacji. Wymaga dodatkowego wyposażenia w butelkę o wybranej pojemności. Elementy zestawu, które wchodziły w bezpośredni lub pośredni kontakt z ciałem, pokarmem matki, pomiędzy sesjami odciągania pokarmu, mogą być myte wodą z detergentem, płukane i poddawane procesowi dezynfekcji termicznej. Rekomendowana metoda dezynfekcji z użyciem torebek Easy Clean.

pump

 • ONE MUM PUMPSET 72-h

Zestaw osobisty dostarczany jako sterylny, pakowany pojedynczo. Przeznaczony do jednorazowego lub kilkukrotnego użytku w okresie nie dłuższym niż trzy doby. Bez możliwości ponownej sterylizacji. Wymaga dodatkowego wyposażenia w butelkę o wybranej pojemności. Elementy zestawu, które wchodziły w bezpośredni lub pośredni kontakt z ciałem, pokarmem matki, pomiędzy sesjami odciągania pokarmu, mogą być myte wodą z detergentem, płukane i poddawane procesowi dezynfekcji termicznej. Rekomendowana metoda dezynfekcji z użyciem torebek Easy Clean.

pumpset
 • CLINIC PUMPSET

Wielorazowy zestaw osobisty. Wyposażony jest w lejek o średnicy 26 mm i butelkę o pojemności 150 ml. Elementy zestawu, które wchodziły w bezpośredni lub pośredni kontakt z ciałem, pokarmem matki, pomiędzy sesjami odciągania pokarmu, mogą być myte wodą z detergentem, płukane i poddawane procesowi dezynfekcji termicznej. Rekomendowana metoda dezynfekcji z użyciem torebek Easy Clean. Pakowany pojedynczo.

Uwaga: możliwość zastosowania z 5 różnymi średnicami lejków: 22 mm, 26 mm, 28 mm, 31 mm i 36 mm.

clinicpumpset

Zastosowanie umiejscowionej przed drenem, mechanicznej membrany jako separacji mediów sprawia, że we wszystkich opisanych powyżej końcówkach osobistych nie trzeba w żaden sposób myć drenu (szczególnie od środka). Dren pracuje zawsze w środowisku o normalnej wilgotności i nie ma bezpośredniego, ani pośredniego kontaktu z odciąganym pokarmem matki. Zestawy One Mum Pumpset 72-h i Clinic Pumpset, wyposażone są w łączniki umożliwiające zastosowanie dwóch końcówek do odciągania z obu piersi jednocześnie, zestaw Clinicare Pumpset 24-h wyposażony jest wyłącznie w pojedynczy łącznik.

Uwaga: zastosowanie innych niż dostarczane przez producenta końcówek osobistych może doprowadzić do trwałego uszkodzenia laktatora i utratę uprawnień gwarancyjnych

 

Butelki i pojemniki do kolekcjonowania odciągniętego pokarmu

 • POJEMNIK NA SIARĘ CLINISTORE 50 ml

  Jednorazowy pojemnik wykonany z polipropylenu, służący do kolekcjonowania niewielkich ilości pokarmu kobiecego. Rekomendowany do użycia szczególnie w pierwszych dniach laktacji. Wklęsłe dno ułatwia pobieranie pokarmu strzykawką. Pojemnik sterylny, pakowany pojedynczo.

  Pojemnik na siarę 50 ml
 • BUTELKA CLINISTORE 80 ml i 120ml

Jednorazowy pojemnik wykonany z polipropylenu, służący do kolekcjonowania niewielkich ilości pokarmu kobiecego (80ml) lub większych ilości (120ml).Rekomendowany do użycia w pierwszych dniach laktacji. Pojemnik sterylny, pakowany pojedynczo.

butelki

Akcesoria wspomagające

 • FLOW CUP - ZESTAW ŁYŻECZKI

Rewolucyjny zestaw łyżeczki do podawania odciągniętego pokarmu noworodkom. Rekomendowany do używania z pojemnikiem na siarę. Dostarczany w standardzie RtU – biologicznie czysty, gotowy do pierwszego użycia.

flowcup
 • EASY CLEAN TOREBKA DO DEZYNFEKCJI TERMICZNEJ

Torebka do 20 krotnego procesu dezynfekcji termicznej akcesoriów laktacyjnych, przeprowadzanego w kuchence mikrofalowej. Idealnie nadaje się do przechowywania i utrzymania w odpowiednim standardzie higieny lejków, butelek, czy zaworków, które wcześniej miały kontakt z pokarmem kobiecym. Produkt wyłącznie do użytku osobistego przez jedną matkę

torebka

 • TULIPS NAKŁADKI SILIKONOWE

Ultra cienkie nakładki silikonowe dostępne dla szpitala w trzech rozmiarach S, M i L Zarówno ze względu na kształt umożliwiający na kontakt dziecka z piersią mamy, jak i ultra cienki materiał są bardzo efektywną formą wsparcia. Dostarczane w wersji sterylnej, pakowane pojedynczo.

nakładki

 

Cennik wypożyczenia + akcesorii laktacyjnych dedykowanych do Ardo

Koszt wypożyczenia:

 • 80 zł za okres 10 dni
 • Kolejne doby - 7 zł za dobę.

Koszty akcesoriów wynosi:

 • Clinicare pumpset 24h (zestaw osobisty sterylny- bez butelki)– 20 zł brutto
 • One mum pumpset 72h (zestaw osobisty sterylny- bez butelki) – 42 zł brutto
 • Clinic pumpset (wielorazowy zestaw sterylny z butelką) – 90zł brutto
 • Pojemnik na siarę (sterylny) – 3,50 zł brutto
 • Butelka clinicstore 80 ml, 120 ml (sterylna) – 5 zł brutto
 • Kapturki slikonowe 10zł /szt (brutto)
 • Flow cup (łyżeczka do podawania odciągniętego pokarmu) - 20 zł brutto
 • Easy clean (torebka do dezynfekcji termicznej) - 10 zł brutto

Warunki wypożyczenia laktatora:

1. Na przedmiot najmu składają się:

a) laktator z możliwością jednoczasowego odciągania pokarmu z obydwu piersi (bez indywidualnych akcesoriów tj. lejki, dreny, butelki, itp.)

b) przewód zasilający;

c) etui do przechowywania i transportu.

2. Minimalny okres wypożyczenia 10 dni. Płatność pobierana jest z góry.

3. Wszystkie potrzebne akcesoria dostępne są w wypożyczalni w sprzedaży.

4. Kwotę za wypożyczenie laktatora i ew. zakup dodatkowych akcesoriów, należy wnieść „z góry”, przed wydaniem przez Wynajmującego przedmiotu najmu:

a. w Rejestracji Przychodni Specjalistycznej św. Zofii przy ul. Żelazna 90 – od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.transakcji można dokonać gotówką lub kartą płatniczą

b. lub przelewem na nr konta: 27 1240 6247 1111 0000 4975 3815.

5. Aby wypożyczyć sprzęt należy okazać dowód osobisty oraz podpisać umowę najmu.

6. Wypożyczony sprzęt należy zwrócić w Rejestracji Przychodni Specjalistycznej św. Zofii przy ul. Nowolipie 25– od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00.

7. Sprzęt należy dostarczyć do Przychodni czysty oraz kompletny (bez akcesoriów indywidualnych).

edytuj
Przychodnia w Social Media
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Pracownia USG
Rehabilitacja uroginekologiczna
Rehabilitacja dziecięca
Konsultacje laktacyjne
Wypożyczalnia laktatorów