Ginekologia estetyczna dla nowoczesnych kobiet
Laseroterapia w ginekologii obejmuje szereg szybkich i prostych procedur o minimalnej inwazyjności.
Kolagen, składnik struktur podporowych dna miednicy zapewniający odporność na rozciąganie tkanek, poddawany jest podczas laseroterapii kontrolowanemu uszkodzeniu mechanicznemu i termicznemu na ograniczonym obszarze. To powoduje kurczenie się włókien kolagenowych, przyspieszenie neokolagenozy, a w efekcie obkurczenie tkanek i wzrost ich elastyczności. Poprawia także miejscowy przepływ krwi i nawilżenie śluzówek, powoduje spadek pH i odnowę biocenozy pochwy.
Historia użycia lasera w ginekologii sięga 2008 roku. Dziś działanie to jest wykorzystywane aby poprawić jakość życia kobiet z różnymi dolegliwościami:
- po porodach drogami natury, kiedy doszło do rozciągnięcia struktur dna miednicy, jak również aby rozjaśnić i wygładzić bliznę po nacięciu krocza,
- gdy na skutek działania hormonów, urazów czy procesów starzenia remodeling kolagenu przyczynia się do wysiłkowego nietrzymania moczu oraz obniżenia narządu rodnego,
- w okresie okołomenopauzalnym, gdy obniżenie estrogenów doprowadza do zmian atroficznych w śluzówce pochwy,
- uzyskanie zwiększonej satysfakcji seksualnej poprzez poprawę elastyczności tkanek, zwężenie pochwy, zmniejszenie uczucia suchości.
Zabiegi laserowe regenerujące i odmładzające miejsca intymne u kobiet:
- rewitalizacja pochwy lub warg sromowych - poprawa napięcia i nawilżenia pochwy
- odmładzanie miejsc intymnych - przywrócenie proporcji narządów płciowych, ujędrnienie i poprawa kolorytu skóry
- leczenie objawów menopauzy takich jak suchość pochwy, podrażnienia i swędzenia okolic intymnych
- rehabilitacja po porodzie - przywraca elastyczność pochwy, zmniejsza jej rozmiar oraz poprawia nawilżenie
- leczenie zespołu rozluźnienia pochwy
UWAGA: przed planowanym zabiegiem należy odbyć wizytę kwalifikacyjną, która pozwoli w optymalny sposób ocenić potrzeby i zakres zabiegu.
LASEROTERAPIA - DLACZEGO WARTO
- Poprawia funkcje seksualne i wygląd narządów płciowych,
- regeneruje krocze po przebytym porodzie,
- hamuje proces starzenia w okresie menopauzalnym,
- przywraca i zwiększa komfort psychiczny kobiety.
Zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efekty widoczne są już po pierwszym, jednak dla osiągnięcia jak najlepszego efektu zalecane jest wykonanie kilku zabiegów.
Przeciwwskazania do laseroterapii to miesiączka, stan zapalny, nowotwory narządu rodnego, jak również ciąża.
Aby poddać się zabiegowi, konieczne jest posiadanie aktualnej cytologii. Najlepszy moment na leczenie miejsc intymnych laserem to 2–3 dni po zakończonej miesiączce. Wstrzemięźliwość płciowa obejmuje 7 dni po zabiegu.
Nietrzymanie moczu, brak pewności siebie wynikające z obniżenia elastyczności pochwy, zmian poporodowych czy suchość pochwy to problemy, o których nadal wiele kobiet milczy. We współczesnej medycynie istnieją jednak możliwości, aby szybko, skutecznie i dyskretnie je leczyć.