Informacje dla obywateli Ukrainy/ Інформація для громадян України

Інформація для громадян України/Informacje dla obywateli Ukrainy

У нашій лікарні біженці з України, яки прибуви до Польщі через військову агресію Росії отримають безкоштовну меддопомогу.

Якщо ви вагітні і хочете:

проконсультуватися з лікарем,
зробити УЗД,
зробити кардіотокографію (КТГ),
a перед усiм ви шукаєте місце, де ви народите свою дитину, лікарня св. Софі запрошує вас.

Це стосується осіб, які після перетину кордону з 24 лютого 2022 року мають посвідчення, видане Прикордонною службою Польщі, або відбиток штампа Прикордонної служби Польщі у проїзному документі, що підтверджує їх легальне перебування на території Республіки Польща.

***
W naszym szpitalu uchodźcy z Ukrainy, którzy po zbrojnym ataku Rosji na ich kraj przyjechali do Polski, otrzymają bezpłątną pomoc medyczną.

Jeśli jestes w ciąży i:

chcesz skonsultować się z lekarzem,
chcesz wykonać USG,
chcesz wykonać KTG,
a przede wszystkim, szukasz miesca, gdzie urodzisz swoje dziecko, szpital św. Zofii zaprasza.

Dotyczy to osób, które po przekroczeniu granicy w dniu 24 lutego 2022 r. posiadają zaświadczenie wydane przez Straż Graniczną lub odcisk stempla Straży Granicznej w dokumencie podróży potwierdzający ich legalny pobyt na terytorium RP.