Rehabilitacja poporodowa i uroginekologiczna - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

Przychodnia: 22 25 59 900  Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

Rehabilitacja poporodowa i uroginekologiczna

 • Czy wiesz jak zadbać o mięśnie dna miednicy, gdzie się znajdują i jak bardzo są ważne dla Twojego zdrowia?
 • Czy chciałabyś przygotować mięśnie dna miednicy do ciąży, porodu i w bezpieczny sposób przywrócić ich funkcję po urodzeniu dziecka?
 • A może masz problem z bolesnym miesiączkowaniem, trzymaniem moczu czy dyskomfortem podczas współżycia?

Jeśli tak zapraszamy do skorzystania w porad w ramach Poradni - Rehabilitacja poporodowa i uroginekologiczna.

Nasza oferta obejmuje m.in

 • Profilaktykę i rehabilitację mięśni dna miednicy
 • Rehabilitację w ciąży, połogu i po operacjach ginekologicznych

Konsultacje fizjoterapeutyczne odbywają się również w języku angielskim.

Zapisy w Rejestracji Przychodni św. Zofii: 22 25 59 900.

 

POZNAJ NASZE FIZJOTERAPEUTKI

 

Slide

mgr Daria Lipa,
fizjoterapeutka uroginekologiczna

 1. Konsultacja fizjoterapeutyczna uroginekologiczna - 200 zł
 2. Terapia mięśni dna miednicy - 200 zł

mgr Wioletta Bojanowska
fizjoterapeutka uroginekologiczna

 1. Konsultacja fizjoterapeutyczna uroginekologiczna - 200 zł
 2. Terapia mięśni dna miednicy - 200 zł

mgr Agata Krawczyk
fizjoterapeutka uroginekologiczna

 1. Konsultacja fizjoterapeutyczna uroginekologiczna - 200 zł
 2. Terapia mięśni dna miednicy - 200 zł

mgr Kinga Kwiatkowska-Tuszyńska
fizjoterapeutka uroginekologiczna

 1. Konsultacja fizjoterapeutyczna uroginekologiczna - 200 zł
 2. Terapia mięśni dna miednicy - 200 zł

mgr Pola Miecińska
fizjoterapeutka uroginekologiczna, położna

 1. Konsultacja fizjoterapeutyczna uroginekologiczna - 200 zł
 2. Terapia mięśni dna miednicy - 200 zł

mgr Magdalena Kukulska
fizjoterapeutka uroginekologiczna

 1. Terapia mięśni dna miednicy 180 zł
 2. Refleksologia 180 zł
 3. Konsultacja planowanie płci 180 zł
 4. Prowadzenie ciąży 180 zł

mgr Anna Jakóbik
fizjoterapeutka uroginekologiczna

 1. czasowa nieobecność

dr n. med. n. zdr. Małgorzata Starzec-Proserpio
fizjoterapeutka uroginekologiczna

 1. dłuższa absencja
Slide
mgr Daria Lipa,
fizjoterapeutka uroginekologiczna

Ukończyłam studia na kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Wieloletnie doświadczenie w zawodzie zdobywałam pracując indywidualnie z pacjentami ortopedycznymi oraz w gabinetach masażu. Od 2017 kształcę się i rozwijam jako fizjoterapeutka uroginekologiczna. Ukończyłam wielomodułowe szkolenia z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej m.in. metodą Koszli, Fundacji Aenon oraz wiele innych. Dzięki nim, łączę w swojej pracy z pacjentkami manualne techniki powięziowe, wisceralne i stawowe z elementami relaksacji i budowaniem świadomości własnego ciała.

Slide
mgr Wioletta Bojanowska
fizjoterapeutka uroginekologiczna

Certyfikowana Fizjoterapeutka uroginekologiczna z wieloletnim doświadczeniem, po specjalistycznym wielomodułowym kursie PTUG, Członek Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Uczestniczyła w wielu kursach z tematyki uroginekologicznej i okołoporodowej, m.in. Osteopatyczne podejście w terapii kobiet, Aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu czy interdyscyplinarna fizjoterapia uroginekologiczna.

W swojej codziennej pracy bazuje na diagnostyce obrazowej z użyciem USG oraz korzysta z różnych metod i technik terapeutycznych, umożliwiając holistyczne podejście do leczenia. Zajmuje się pacjentkami z dolegliwościami bólowymi w obrębie miednicy mniejszej, kobietami w ciąży i po oraz z zaburzeniami nietrzymania moczu czy stolca.

Instruktor Szkoły rodzenia i masażu Shantala.

Slide
mgr Agata Krawczyk
fizjoterapeutka uroginekologiczna

Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku fizjoterapia, zdobywając Złoty Laur Absolwenta za uzyskanie najlepszych wyników w nauce. Obecnie doktorantka Szkoły Doktorskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowana Fizjoterapeutka Uroginekologiczna, po ukończeniu wielomodułowego specjalistycznego szkolenia Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Uczestniczyła w licznych kursach dotyczących m.in: terapii blizn, rozejścia mięśni prostych brzucha oraz aktywności fizycznej kobiet w ciąży i po porodzie. W swojej pracy łączy techniki manualne i aktywność fizyczną.

Slide
mgr Kinga
Kwiatkowska-Tuszyńska
fizjoterapeutka uroginekologiczna

Certyfikowana fizjoterapeutka uroginekologiczna, po ukończeniu wielomodułowego specjalistycznego kursu akredytowanego przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Ukończyła również inne kursy z zakresu fizjoterapii okołoporodowej m.in: aktywność fizyczna kobiet w ciąży i po porodzie, ćwiczenia w korekcji rozejścia mięśni brzucha (DRA), "Aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu", "Budowanie solidnych fundamentów w terapii bólu przewlekłego".
W swojej pracy wykorzystuje elementy terapii manualnej, techniki terapii dna miednicy oraz aktywność fizyczną. Stale poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności dzięki specjalistycznym kursom i warsztatom z zakresu fizjoterapii uroginekologicznej.

Slide
mgr Pola Miecińska
fizjoterapeutka uroginekologiczna, położna

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego II Wydziału Lekarskiego – kierunek Fizjoterapia oraz kierunku Położnictwo na Wydziale Nauki o Zdrowiu.

Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Warszawie – kierunek Technik – Masażysta. Uczestniczyła w wielu kursach z tematyki okołoporodowej, między innymi: Aktywność fizyczna kobiet w ciąży, Aktywność fizyczna kobiet po porodzie, Kinesiology taping w ciąży jak również szkolenie z technik osteopatycznych w ginekologii i położnictwie. Ukończyła wielomodułowe, specjalistyczne szkolenie Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego dotyczące diagnostyki i terapii zaburzeń funkcjonalnych w obrębie miednicy, nietrzymania moczu i stolca oraz zaburzeń statyki.
Z pasją łączy Fizjoterapię i Położnictwo prowadząc zajęcia w szkole rodzenia, ćwiczenia gimnastyczne dla kobiet w ciąży oraz towarzysząc pacjentkom w przygotowaniu do porodu jak i powrotu do formy po porodzie.

Slide
mgr Magdalena Kukulska
położna, terapeutka uroginekologiczna

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na Wydziale Nauki o Zdrowiu, kierunek Położnictwo. Członek Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego, ukończyła wielomodułowe szkolenie dotyczące diagnostyki i terapii zaburzeń funkcjonalnych w obrębie miednicy, nietrzymania moczu i stolca oraz zaburzeń statyki, a także fizjoterapii kobiet. Absolwentka kursu III stopnia The International Academy of Reflexology and Meridian Therapy. Z pasją łączy akademicką wiedzę zachodnią z mądrością starożytnej medycyny chińskiej.

 

Terapia mięśni dna miednicy 

W ramach zajmujemy się terapią:

 • w ramach rehabilitacji i reedukacji mięśni dna miednicy w ciąży i po porodzie
 • w ramach profilaktyki zaburzeń dna miednicy
 • w problemie nietrzymania moczu, gazów lub stolca
 • w sytuacji braku/obniżenia satysfakcji seksualnej
 • w problemie dyskomfortu w trakcie współżycia, wulwodynii,
 • w bolesnej bliźnie na kroczu lub po cięciu cesarskim
 • w zaburzeniu statyki narządów
 • w bolesnym miesiączkowaniu
 • w dolegliwościach związanych z endometriozą

Kompleksowa terapia mięśni dna miednicy to nowoczesna fizjoterapia zgodna z międzynarodowymi standardami medycznymi. W ramach terapii dla każdej pacjentki w oparciu o dokładny wywiad, badanie fizjoterapeutyczne narządu ruchu oraz mięśni dna miednicy planowany jest proces terapeutyczny dostosowany do rodzaju zaburzenia.

Poza indywidualnie dobranym treningiem mięśniowym oraz niezbędnymi technikami manualnymi, wykorzystywana jest również elektrostymulacja, EMG biofeedback, sonofeedback (z wykorzystaniem USG). Pacjentka uczy się jak właściwie zadbać o swoje zdrowie intymne.

Powyższe dysfunkcje rzadko mają przyczynę wyłącznie w niewydolnych mięśniach dna miednicy dlatego też nasza rehabilitacja uroginekologiczna, oprócz podstawy jaką jest terapia mięśni dna miednicy, opiera się na pracy z całym ciałem pacjentki. Stąd też, w procesie powrotu do zdrowia, w sposób indywidualny dobierane są techniki terapeutyczne, mające źródło w metodach fizjoterapeutycznych, m.in. terapii manualnej, punktów spustowych czy kinesiotapingu.

Według wielu aktualnych wytycznych, postępowanie fizjoterapeutyczne zalecane jest jako działanie „pierwszej linii” w większości wyżej wymienionych dysfunkcji.

Fizjoterapia jest także częścią całościowej opieki, jaką zapewnia działający w ramach poradni interdyscyplinarny zespół terapeutyczny, umożliwiający szczegółową diagnostykę problemu i specjalistyczną konsultację na każdym etapie terapii.

Rehabilitacja narządu ruchu

Okres ciąży generuje w ciele kobiety wiele zmian, które bardzo często w sposób znaczny ograniczają swobodę ruchu, potrafią wywołać dyskomfort, ból i utrudniać radość z tego wyjątkowego okresu. Po porodzie zmiany te utrudniają wstawanie, zmianę pozycji, swobodne poruszanie się i opiekę nad dzieckiem. Często dolegliwości te nie wymagają zaawansowanej diagnostyki obrazowej i leczenia farmakologicznego.

Z pomocą przychodzą metody fizjoterapeutyczne, które niwelują dolegliwości bólowe i ograniczenia ruchu i pozwalają cieszyć się ciążą i macierzyństwem.

Najczęściej występują:

 • zespoły bólowe miednicy w szczególności utrudniające poruszanie się, ból promieniujący z miednicy lub w kierunku miednicy, rozejście spojenia łonowego lub stany go przypominające
 • rwa kulszowa lub obraz kliniczny ją przypominający, zespół mięśnia gruszkowatego
 • rozstęp mięśni prostych brzucha z wiotkością mięśni brzucha
 • nagłe zespoły bólowe związane z układem ruchu, które pojawiły się w trakcie ciąży

Dodatkowo po porodzie pacjentki skarżą się na:

 • zaburzenia stabilizacji miednicy
 • przewlekły ból miednicy
 • rozejście spojenia łonowego
 • ból kości guzicznej, trudności w siedzeniu, wstawaniu

Terapia rozejścia mięśni prostych brzucha i zaburzenia stabilności kresy białej

Na kompleksową terapię składa się:

 • ocena rozejścia mięśnia prostego oraz funkcjonowania otaczających struktur
 • manualne opracowanie tkanek
 • nauka aktywacji głębokich mięśni stabilizujących: mięśnia poprzecznego brzucha i mięśni dna miednicy
 • indywidualnie opracowany zestaw ćwiczeń uwzględniając powrót do aktywności fizycznej
 • „plastrowanie” rozstępu - Kinesiotaping

Masaż relaksacyjny w ciąży i po porodzie

Masaż leczniczy pozwala złagodzić dolegliwości okresu ciąży (bóle kręgosłupa, bóle miednicy), redukuje napięcia mięśniowe oraz pomaga usprawnić przepływ krwi i limfy. W trakcie masażu wykorzystywane są naturalne olejki aromatyczne pozwalające ukoić zmysły i wpływające pozytywnie na stan emocjonalny.

Masaż wykonywany jest w pozycji leżącej.

Czas trwania zabiegu 45 min.

Przeciwwskazania do masażu:

 • pierwszy trymestr ciąży
 • ciąża patologiczna
 • skazy krwotoczne (pochodzenia płytkowego, naczyniowa, osoczowa), nadciśnienie tętnicze, choroby serca
 • niedokrwistość
 • cukrzyca ciążowa
 • nadczynność i niedoczynność tarczycy i przytarczyc

Terapia blizn

Terapia blizn to fizjoterapia polegająca na uruchomieniu i skontrolowaniu procesów gojenia się rany na etapie tworzenia blizny. Ruchomość blizny ma wpływ na wiele struktur i cały obszar ciała objęty zabiegiem, operacją.

Rehabilitacja okołooperacyjna

Rehabilitacja okołooperacyjna jest niezbędnym elementem holistycznej opieki nad pacjentką w okresie po operacjach naprawczych oraz ginekologicznych. Wspomaga procesy regeneracyjne organizmu a także wpływa na zmaksymalizowanie i utrwalenie efektów zabiegu lub operacji.

Rehabilitacja obejmuje aktywizację odpowiednich struktur jamy brzusznej oraz miednicy, pracę powięziową, zapobieganie zrostom, mobilizację blizn pozabiegowych oraz edukację.

Zajmujemy się:

 • reedukacją mięśni dna miednicy przed i po zabiegach naprawczych w zaburzeniach statyki oraz nietrzymaniu moczu
 • rehabilitacją po zabiegach i operacjach ginekologicznych

Kinesiotaping

Kinesiotaping to metoda fizjoterapeutyczna która polega na aplikacji na skórę elastycznych plastrów w celu mechanicznego działania na tkanki. Zyskała popularność jako skuteczny sposób łagodzenia bólu i wspomagania leczenie urazów i przeciążeń układu ruchu. Podczas terapii/ fizjoterapii uroginekologicznej najczęściej są wykorzystywane m.in. aplikacje w celu:

 • wspomagania regeneracji powłok brzusznych (np. przy rozejściu mieśni prostych brzucha),
 • zmniejszenia obrzęków kończyn dolnych, górnych (Kinesiotaping/aplikacja limfatyczny/a),
 • zmniejszenia dolegliwości bólowych w obszarze kręgosłupa, miednicy oraz jako przedłużenie efektów terapeutycznych uzyskanych podczas wizyty.

Trening medyczny dla kobiet

Czy wiesz dlaczego warto ćwiczyć z fizjoterapeutą w okresie ciąży i po porodzie?

Oto kilka powodów:

 • dowiesz się jakie ćwiczenia są bezpieczne i odpowiednie dla Ciebie, zwłaszcza jeśli dokuczają Ci bóle kręgosłupa, czy miednicy!
 • nauczysz się pracy ze swoim ciałem i oddechem, co przygotuje Cię do porodu,
 • wrócisz bezpiecznie do treningów po porodzie,
 • nauczysz się ćwiczeń pomocnych w terapii rozejścia mięśnia prostego brzucha oraz dysfunkcji dna miednicy.

Terapia bólu przewlekłego

W Poradni kompleksowego leczenia bólu znajdziesz pomoc w takich schorzeniach, jak: wulwodynia, endometrioza, zespół bolesnego pęcherza, pochwica, napadowy ból odbytu. Więcej na: https://szpitalzelazna.pl/rodzina/poradnia-kompleksowego-leczenia-bolu

 

 

edytuj
Przychodnia w Social Media
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Pracownia USG
Rehabilitacja uroginekologiczna
Rehabilitacja dziecięca
Konsultacje laktacyjne
Wypożyczalnia laktatorów

Nasze terapeutki uroginekologiczne