PolishEnglishUkraineChinaRussiaIndia

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip
Żelazna pomocowa. Bo pomaganie jest fajne

Żelazna spieszy z pomocą i dzieli się dobrem z innymi. Bo pomaganie jest fajne!

Wiecie, że poza działalnością szpitalną, o której sporo wam opowiadamy, mamy też jeszcze drugie oblicze? Staramy się nieść pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna! Każdego roku angażujemy się w akcje charytatywne - dołączamy do innych lub organizujemy je sami.W 2017 roku w ramach obchodów 105-lecia zorganizowaliśmy Bal Charytatywny, aby wesprzeć Przychodnię dla Bezdomnych prowadzoną przez Stowarzyszenie Lekarze Nadziei.W 2019 roku m.in. zebraliśmy 104.3 kg ubrań. Zostały przekazane na zakup cytobusa, czyli mobilnego gabinetu ginekologicznego, który planowała zakupić Organizacja Kwiat Kobiecości, czy przekazaliśmy 100 kg żywności na kolację Wigilijną do EMAUS - Schroniska dla bezdomnych kobiet Wspólnoty Katolickiej Chleb Życia.

Rok 2020 ze względu na wybuch pandemii był trudny,pomimo tego nie zrezygnowaliśmy z pomagania. Udało nam się zorganizować m.in Wielką Zbiórkę Książek w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji Zaczytani.org czy wesprzeć WOŚP kwotą prawie 10 tys. zł.W 2021 rok zapisał sie w naszej pamięci m.in. jako ten, w którym kolejny, już 10 raz (!) wsparliśmy akcję „ZOSTAŃ MIKOŁAJEM”, której celem jest obdarowanie prezentami niepełnosprawnych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Zgierzu.

W tym roku przekazaliśmy świąteczne prezenty dla dziesiątki dzieci w wieku od 4 – 12 lat.Początek 2022 roku to przede wszystkim pomoc uchodźcom z Ukrainy. W szpitalu zorganizowaliśmy akcję Spakuj Torbę dla Mamy z Ukrainy. W okresie świątecznym ponownie wsparliśmy akcję \"ZOSTAŃ MIKOŁAJEM\".

Wspieraliśmy także osoby bezdomne będące pod opieką Przychodni dla Bezdomnych i Fundacji Daj Herbatę.Cały raport z naszej działalności charytatywnej dostępny jest pod tym linkiem: Folder pomocowy

Przygotowaliśmy też filmik. Zapraszamy do obejrzenia!edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje