PolishEnglishUkraineChinaRussiaIndia

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

Najczęściej zadawane pytania

Tak, poród w DN nie wiąże się z dodatkowymi opłatami.

 Pacjentka rodząca znajduje się w DN od początku porodu i co najmniej 2-3 godziny po porodzie, tzn. cały poród odbywa się w Domu Narodzin.

Porody w DN odbywają się w większości w pozycjach wertykalnych: przy drabince, na materacu, na stołku porodowym, do wody. Rodzi się tam, gdzie kobiecie jest wygodnie.

Tak

W DN korzystamy z naturalnych metod łagodzenia bólu porodowego, nie stosuje się tu metod farmakologicznych.

Nie, jeżeli posiew jest dodatni, rodząca otrzymuje antybiotyk zgodnie ze standardem. Profilaktykę antybiotykowa zaczynamy już w Izbie Przyjęć.

To, czy wkłucie będzie założone zależy m.in. od tego, czy konieczne jest stosowanie antybiotyku z powodu GBS (+) oraz od przeszłej i obecnej sytuacji położniczej.

Ostateczną kwalifikacją do porodu w DN jest wykonanie zapisu KTG w Izbie Przyjęć i jego prawidłowy wynik. W DN nie wykonujemy okresowych zapisów KTG, jedynie co 15-30 minut osłuchujemy tętna dziecka, a w zaawanasowanym porodzie – po każdym skurczu. W uzasadnionych sytuacjach położna prowadząca poród może podjąć decyzję o konieczności podłączenia zapisu KTG.

Tak! Opiekę nad rodzącą kobietą i jej dzieckiem sprawują doświadczone położne. W przypadku wykrycia nieprawidłowości kobieta transferowana jest do Bloku Porodowego, gdzie poród jest kontynuowany pod intensywniejszym nadzorem (np. stały zapis KTG). Jeżeli pojawią się wskazania, poród kończy się cięciem cesarskim. Z uwagi na wcześniejsze kwalifikacje do porodu w DN, trafiają tu kobiety w ciąży niskiego ryzyka, a co za tym idzie, jest mniejsze prawdopodobieństwo pojawienia się powikłań okołoporodowych. Odbywają się tu jedynie porody niskiego ryzyka.

edytuj
Śledźcie nas na instagramie
Macie swojego Instagrama? My również, a dokładniej Dom Narodzin działający przy Szpitalu św. Zofii!
Chcemy pokazywać Wam pracę w Domu Narodzin od kuchni, zapoznamy Was z maluszkami, kóre przyszły u nas na świat,
podzielimy się też wiedzą dotyczącą opieki nad bobasem i mamą w trakcie i po porodzie.
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje