Przebieg porodu - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

Przychodnia: 22 25 59 900  Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

Poród w Domu Narodzin prowadzony jest w pełni samodzielnie przez doświadczone położne.

Wspomagając kobiety i wzmacniając ich zaufanie do własnego ciała, pomagamy przeżyć narodziny dziecka według własnych wyobrażeń, podejmując świadome decyzje.

Zapewniamy intymne warunki, w których rodząca czuje się bezpiecznie i może pokazać swoją moc.

Tu możesz rodzić jak chcesz i gdzie chcesz. Co tylko podpowie Ci Twoja natura. Położna będzie podążać za Tobą. Oczywiście da Ci jakieś sugestie, jeśli poczujesz się zagubiona. Masz więc dużą swobodę w wybieraniu pozycji komfortowych dla siebie i wspomagających postęp porodu.

Możesz klęknąć, kucnąć, biegać po pokoju, ukryć się w łazience, zanurzyć się w wodzie, wkleić w ramiona swojego partnera, położyć na zwykłym łóżku bądź na materacu, zwinąć się w kłębuszek i schować pod kocem. Chyba nic nas już nie zdziwi. To miejsce naprawdę daje dużą swobodę ruchu. To ważne dla tych, które lubią czuć wolność w zakresie swojej mobilności!!!

Jeśli chodzi o monitorowanie dziecka w porodzie, to będziesz miała osłuchiwane tętno dziecka co ok. 15-30 min. w I okresie porodu i po każdym skurczu w II okresie porodu.

Wybierając Dom Narodzin musisz pamiętać, że w tym miejscu nie podejmujemy interwencji medycznych mających na celu przyspieszenie porodu. Pozwalamy, aby kobieta rodziła w swoim własnym rytmie. Chętnie korzystamy z naturalnych metod stymulacji czynności skurczowej, rozumiemy potrzebę posilenia się, snu i relaksu.

W Domu Narodzin wykorzystujemy jedynie naturalne metody łagodzenia bólu. Możesz korzystać z kąpieli w ciepłej wodzie, ciepłych i zimnych okładów, masażu, aromaterapii, muzykoterapii, aparatu TENS (urządzenie do elektrostymulacji przeciwbólowej). Znieczulenie zewnątrzoponowe jest możliwe wyłącznie po przeniesieniu do tradycyjnie funkcjonującego Bloku Porodowego.

Nie stosujemy rutynowego nacinania krocza!!!

W miarę możliwości – biorąc pod uwagę predyspozycje anatomiczne rodzącej, przebieg porodu, wielkość dziecka – stosujemy ochronę krocza. Staramy się o to, aby już w czasie ciąży kobiety przygotowywały, uelastyczniały mięśnie krocza poprzez masaż oraz odpowiednie ćwiczenia. Taką edukację zapewnia uczestnictwo w zajęciach szkoły rodzenia. Ochronę krocza ułatwiają pozycje wertykalne przyjmowane przez kobiety rodzące, immersja wodna, krzyk, a także współpraca rodzącej z położną.

Bezpośrednio po narodzinach, zdrowy noworodek przytulany jest przez mamę przez cały czas oczekiwania na urodzenie łożyska. Dbamy o zachowanie pierwszego kontaktu mamy z dzieckiem. Maluch pozostaje w niezakłóconym kontakcie „skóra do skóry” przez minimum 2 godziny, co daje niepowtarzalną szansę nawiązania prawidłowych więzi emocjonalnych i lepszy start w karmieniu piersią.

Wspólnie możecie nacieszyć się sobą, poprzytulać i poznawać w nowych warunkach. To czas dla całej Waszej Trójki. Staramy się go nie zaburzać. W tym czasie dziecko nie jest ubierane, myte, ani nie są przy nim wykonywane żadne zbędne czynności medyczne.

Bezpośredni kontakt "skóra do skóry", ciepło mamy, stymulacja receptorów skóry dziecka oraz jej kolonizacja przyjaznymi drobnoustrojami, to priorytety w opiece nad noworodkiem w pierwszych godzinach życia. Pierwszej oceny stanu noworodka wg. skali Apgar dokonuje położna przyjmująca poród, kiedy noworodek leży na brzuchu mamy. Ważenie, mierzenie i badanie lekarskie dziecka wykonywane jest od dwóch do 12 godzin po porodzie.

Karmienie piersią podejmujemy po zaobserwowaniu aktywności Malucha i pojawieniu się odruchu ssania. Dzieje się tak najczęściej w pierwszej godzinie po porodzie.

Po narodzinach dziecka świat czasami wywraca się do góry nogami. Jeśli trudno Ci odnaleźć się w nowej rzeczywistości, bądź po prostu potrzebujesz fachowej porady i kilku wskazówek, zapraszamy do skorzystania z wizyt patronażowych i laktacyjnych naszych położnych.

edytuj
Śledźcie nas na instagramie
Macie swojego Instagrama? My również, a dokładniej Dom Narodzin działający przy Szpitalu św. Zofii!
Chcemy pokazywać Wam pracę w Domu Narodzin od kuchni, zapoznamy Was z maluszkami, kóre przyszły u nas na świat,
podzielimy się też wiedzą dotyczącą opieki nad bobasem i mamą w trakcie i po porodzie.
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje