Żelazna pomocowa. Bo pomaganie jest fajne - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam


Przychodnia:
22 25 59 900  Infolinia:
22 25 59 818

 


 

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip
Żelazna pomocowa. Bo pomaganie jest fajne

Żelazna spieszy z pomocą i dzieli się dobrem z innymi. Bo pomaganie jest fajne!

Jesteście zapewne świadomi, że oprócz naszej szeroko opisywanej działalności szpitalnej, posiadamy również drugie oblicze. Starannie troszczymy się o to, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Pomaganie jest fajne!

Co roku angażujemy się w różne akcje charytatywne - dołączamy do inicjatyw innych organizacji lub organizujemy je samodzielnie.

W roku 2017, z okazji obchodów 105-lecia naszej istnienia, zorganizowaliśmy Bal Charytatywny, aby wesprzeć Przychodnię dla Bezdomnych, prowadzoną przez Stowarzyszenie Lekarze Nadziei.

W 2019 roku podejmowaliśmy różne działania, takie jak zbiórka 104.3 kg ubrań, które przekazaliśmy na zakup cytobusa, mobilnego gabinetu ginekologicznego, którym planowała zająć się Organizacja Kwiat Kobiecości. Ponadto przekazaliśmy 100 kg żywności na kolację wigilijną do EMAUS - Schroniska dla bezdomnych kobiet w Wspólnocie Katolickiej Chleb Życia.

Rok 2020 był szczególnie trudny ze względu na wybuch pandemii, ale mimo to nie zrezygnowaliśmy z naszej misji pomagania. Zorganizowaliśmy Wielką Zbiórkę Książek w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej Fundacji Zaczytani.org i wsparliśmy WOŚP kwotą prawie 10 tysięcy złotych.

W roku 2021 wpisaliśmy się w historię jako organizacja, która już po raz dziesiąty (!) wsparła akcję "ZOSTAŃ MIKOŁAJEM", której celem jest obdarowywanie prezentami dzieci niepełnosprawnych ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu. Dla dziesiątek dzieci w wieku od 4 do 12 lat przekazaliśmy świąteczne prezenty.

Rozpoczęcie roku 2022 zdominowała pomoc dla uchodźców z Ukrainy. W naszym szpitalu zorganizowaliśmy akcję "Spakuj Torbę dla Mamy z Ukrainy". W okresie świątecznym nie zapomnieliśmy także o kontynuacji wsparcia dla akcji "ZOSTAŃ MIKOŁAJEM".

W 2023 roku również podejmowaliśmy mnóstwo działań dla potrzebujących. W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca przygotowywaliśmy kanapki dla osób w kryzysie bezdomności. Wspieraliśmy i wciąż wspieramy także osoby bezdomne będące pod opieką Przychodni dla Bezdomnych i Fundacji Daj Herbatę. To dla nich zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów ubrań podczas "wietrzenia szaf".

Cały raport z naszej działalności charytatywnej dostępny jest pod tym linkiem: Folder pomocowy

edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje