Szkolenia dla położnych. Na co zapisać się w październiku? - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

Przychodnia: 22 25 59 900  Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

Misją Ośrodku Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych jest rzetelne przekazywanie wiedzy. Szkolenia (zarówno on-line jak i stacjonarne) prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę Szpitala św. Zofii w Warszawie. Zapraszamy do zapoznania się z listą naszych najbliższych kursów. Jakie szkolenia dla położnych i innych przedstawicieli kadr medycznych przygotowaliśmy w październiku?

Poród drogami natury w położeniu miednicowym

Czy jest sens wskrzeszać i doskonalić zanikającą sztukę przyjmowania porodów miednicowych w czasach, kiedy znaczna część takich ciąż jest rozwiązywana przez cięcie cesarskie? Odpowiedź brzmi: tak! Wciąż pojawiają się pacjentki, które chcą urodzić drogami natury, mimo że dziecko jest w takiej pozycji i warto odpowiedzieć na ich potrzeby.

Zdarza się też, że pacjentki przybywają do szpitala w zaawansowanym porodzie miednicowym, a wówczas cięcie cesarskie nie jest wskazane. Położenie miednicowe może również przyjąć drugi bliźniak w porodzie ciąży mnogiej - warto więc wiedzieć, w jaki sposób można taki poród poprowadzić.

Więcej o kursie, cenie i zapisach przeczytasz TUTAJ.

Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji

Wkroczenie na drogę mleczną to dla wielu mam duże wyzwanie. Skorzystanie z wiedzy położnej, edukatorki do spraw laktacji może okazać się nieocenione. Kurs \"Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji\" uczy, jak objąć kobietę i jej dziecko specjalistyczną opieką w okresie przygotowania, rozpoczęcia i trwania karmienia piersią.

Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji to pierwszy kurs z cyklu "Poradnictwo laktacyjne. Poziom podstawowy i zaawansowany", który łącznie obejmuje 8 kursów trwających łącznie 90 godzin. Ukończenie wszystkich kursów uprawnia do przystąpienia do egzaminu na Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego®, IBCLC®.

Więcej o kursie, cenie i zapisach przeczytasz TUTAJ.


poradnictwo laktacyjne szkolenia dla położnych

 

Zapobieganie i manewry w dystocji barkowej

Zapobieganie dystocji barkowej to nie tylko wykonanie cięcia cesarskiego w przypadkach, w których się jej spodziewamy. W 50% przypadków występuje ona zupełnie niespodziewanie, bez żadnych jawnych czynników ryzyka. Istotne jest więc prowadzenie porodu w taki sposób, aby uniknąć tego powikłania. Wbrew pozorom możemy w porodzie zrobić całkiem dużo, aby zapobiegać dystocji barkowej.

NOWOŚĆ! Wykorzystanie pełnej mobilności miednicy w porodzie

Wszyscy wiemy, jak wygląda mechanizm porodu w miednicy ginekoidalnej i na tej podstawie definiujemy nieprawidłowe wstawianie się płodu w miednicę kostną. Jak wygląda mechanizm porodu w innych miednicach? Czy powinniśmy korygować wstawianie się płodu w odmianie potylicowej tylnej i asynklitycznie? Czy istnieje optymalna pozycja płodu? Czy w codziennej praktyce położniczej wykorzystujemy pełną ruchomość miednicy? Mamy niezwykle dużo metod zwiększania przestrzeni miednicy i na wykorzystanie zakresu tej ruchomości, co jest szczególnie istotne przy braku postępu porodu.

Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakimi pozycjami możemy zwiększyć przestrzeń wchodu, próżni i wychodu, zapraszamy szkolenie! Wykorzystując ruch, pełen potencjał miednicy i cierpliwość możemy uniknąć przynajmniej części interwencji medycznych!

Więcej o kursie, cenie i zapisach przeczytasz TUTAJ.

Techniki szycia krocza

Uszkodzenie tkanek krocza podczas porodu naturalnego jest powszechnym zjawiskiem. Może ono nastąpić poprzez nacięcie lub w sposób naturalny – samoistne pęknięcie na skutek ucisku główki i silnego rozciągnięcia tkanek okolic pochwy. Niektóre z urazów np. niekrwawiące otarcia niekiedy nie wymagają zaopatrzenia, inne zaś, w tym nacięcie wymagają założenia szwów. Tuż po urodzeniu łożyska położna lub lekarz przystępuje do oceny obrażeń kanału rodnego i ewentualnego szycia powstałej rany. Położna może je wykonać w ramach swoich kompetencji jako osoba sprawująca samodzielny zawód i całościowo podejmująca odpowiedzialność za pacjentkę i poród - wynika to z obowiązujących przepisów prawnych.

Więcej o kursie, cenie i zapisach przeczytasz TUTAJ.


techniki szycia krocza. Szkolenia dla położnych

 

Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych. Szkolenia dla położnych i nie tylko

Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych powstał z myślą o profesjonalistach ze środowisk medycznych zainteresowanych samorozwojem oraz poszerzeniem kompetencji i doświadczeń zawodowych w zakresie opieki okołoporodowej. Nasi wykładowcy to położne i lekarze - specjaliści z dziedziny położnictwa i ginekologii a także pielęgniarstwa, neonatologii, psychologii i fizjoterapii, z wieloletnim doświadczeniem, praktyczną wiedzą i umiejętnościami.

Przez 9 lat funkcjonowania Ośrodek przeszkolił ponad 2000 położnych, pielęgniarek i lekarzy we wszystkich rodzajach kształcenia podyplomowego. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się autorskie kursy dla położnych mające na celu wsparcie samodzielności zawodu położnej i poszerzenie możliwości rozwoju zawodowego a także wspierające personel szpitali w dostosowywaniu funkcjonowania oddziału położniczo-ginekologicznego do obowiązujących norm i standardów.

Szkolenia realizowane są w formie stacjonarnej, on-line a także w placówkach ochrony zdrowia na terenie całej Polski.

Zapraszamy na kursy dla kadr medycznych i szkolenia dla położnych do Ośrodka Kształcenia Podyplomowego Kadr Medycznych.

edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje