Spotkania z położną. Program edukacji dla nastolatek - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

Przychodnia: 22 25 59 900  Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip
nastolatki robią miny

Wiek nastoletni to szczególny czas w życiu każdego człowieka, podczas którego następuje intensywny rozwój – zarówno psychiczny jak i fizyczny. Jest to czas, w którym człowiek zaczyna dostrzegać zmiany zachodzące w swoim ciele, co może rodzić pewne wątpliwości i pytania. Kształtują się codzienne nawyki, które mogą zaważyć na zdrowiu i dalszym rozwoju. Spotkania z położną w ramach Budżetu Obywatelskiego to inicjatywa, która wychodzi naprzeciw nastolatkom.

Spotkania z położną. O czym porozmawiamy?

Najczęstszym źródłem informacji dla nastolatek stał się internet – który pozwala na anonimowość
i korzystanie z nieograniczonych zasobów wiedzy – często jednak niesprawdzonej i udostępnianej przez osoby nieposiadające odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia. Dlatego tak ważne jest, aby umożliwić im dostęp do informacji prezentowanych przez profesjonalistów o odpowiednich kwalifikacjach.

Program edukacji zdrowotnej dla nastolatek – spotkania z położnązakłada przeprowadzenie spotkań on-line z uczennicami szkół podstawowych, obejmujących tematykę w zakresie zmian zachodzących w ciele podczas dojrzewania płciowego, higieny intymnej w okresie dojrzewania i przebiegu cyklu miesiączkowego.

Gdzie sie spotykamy?

Spotkania będą prowadzone przez położne pracujące w Szpitalu Specjalistycznym św. Zofii - profesjonalistki, które zajmują się na co dzień kobietami i ich zdrowiem w każdym wieku i są merytorycznie przygotowane do tego, żeby uczyć młode kobiety świadomości swojego ciała od strony medycznej, korzystając z evidence-based medicine i w oparciu o sprawdzone i profesjonalne źródła wiedzy. Prowadzenie zajęć przez praktyków umożliwi usystematyzowanie wiadomości i zarazem spowoduje większą otwartość na zadawanie trudnych pytań.

Na spotkania edukacyjne dla nastolatek zapraszamy uczennice z klas IV-VIII szkoły podstawowej, mieszkające na terenie Warszawy. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie zgody jednego rodzica.

Wszystko to w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze, w formie on-line – być może sprzyjającej temu, by zadawać pytania… których nie zadałoby się "na żywo".

Spotkania są bezpłatne.

Program został zakończony.

 

 

edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje