Pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci. Kurs dla rodziców - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

Przychodnia: 22 25 59 900  Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

Jak reagować na skaleczenia, zadławienia i zatrucia u dzieci? Jak skutecznie wykonać resuscytację? Zapraszamy na STACJONARNY kurs: Pierwsza pomoc u niemowląt i dzieci.

Opis kursu

Kurs pierwszej pomocy pediatrycznej jest kompleksowym szkoleniem, które przygotowuje uczestników do udzielania skutecznej pomocy dzieciom w sytuacjach nagłych. Przykładamy szczególną uwagę do trzech kluczowych narządów i ich wzajemnej współpracy, które dają sygnały ostrzegawcze. Kurs trwa 5 godzin!

Slide
mikolaj_laski
Zajęcia prowadzi Mikołaj Łaski, ratownik medyczny, strażak

Blok 1: Zakrztuszenia u Dzieci i Niemowląt
W tym bloku omawiamy objawy zakrztuszenia u dzieci i niemowląt oraz mechanizmy zarówno zakrztuszenia, jak i reakcje obronne. Przeprowadzamy pokaz udzielania pierwszej pomocy dziecku powyżej jednego roku życia na manekinie Little Junior oraz pomocy niemowlęciu na manekinie Baby Anne. Następnie uczestnicy otrzymują manekiny niemowląt i dzieci starszych do ćwiczeń praktycznych.

Blok 2: Duszność, Astma i Wstrząs Anafilaktyczny
Omawiamy objawy duszności, które mogą pojawić się przy astmie lub stanach lękowych. Następnie przechodzimy do wstrząsu anafilaktycznego i uczymy, jak podawać adrenaliny domięśniowo za pomocą Epipenu. Wykorzystujemy specjalny trenażer do ćwiczeń wstrzyknięć domięśniowych oraz Epipeny treningowe.

Blok 3: Pozycja Bezpieczna, Temperatura Dziecka i Leczenie Cukrzycy oraz Padaczki
W tym bloku omawiamy pozycję bezpieczną i znaczenie dbania o odpowiednią temperaturę dziecka. Przy tej okazji przedstawiamy także cukrzycę oraz padaczkę. Demonstrujemy różne formy podawania leków dzieciom w placówkach przedszkolnych i żłobkach, a uczestnicy mogą praktycznie wypróbować podawanie leków.

Blok 4: Resuscytacja Krążeniowo-Oddechowa
Rozpoczynamy od pokazu resuscytacji na manekinie podłączonym do systemu QCPR, który monitoruje skuteczność uciśnięć i wdechów. Uczestnicy ćwiczą resuscytację na manekinach Little Junior i Baby Anne pod kontrolą ekranu. Na pozostałych manekinach ćwiczymy również schemat postępowania w przypadku resuscytacji. Uczestnicy korzystają z jednorazowych maseczek do resuscytacji.

Blok 5: Uszkodzenia Naczyń Krwionośnych i Oparzenia
Omawiamy postępowanie w przypadku skaleczeń i otarć oraz uczymy, jak zastosować butelkę z solą fizjologiczną do oczyszczania ran. Uczestnicy mają okazję praktycznie udzielić pierwszej pomocy w przypadku różnych rodzajów obrażeń, korzystając z apteczek pierwszej pomocy. Tłumaczymy również różne rodzaje środków opatrunkowych.

Blok 6: Złamania Nóg i Rąk oraz Techniki Ewakuacji
Uczestnicy ćwiczą postępowanie w przypadku złamań nóg i rąk, korzystając z manekinów z sztucznymi ranami. Demonstrujemy techniki używania chust trójkątnych i, jeśli czas pozwala, omawiamy również techniki ewakuacji.

Blok 7: Ciało Obce w Nosie, Uchu i Oku
Na zakończenie kursu omawiamy, jak postępować w przypadku ciała obcego w nosie, uchu i oku. Wyjaśniamy rolę sterylnej jednorazowej pincety w apteczce pierwszej pomocy oraz aparatu do płukania oka. Przedstawiamy schematy postępowania w tych sytuacjach.

 

Miejsce, terminy i koszty

Najbliższy kurs odbędzie się:

  • 06.07.2024 godz. 9:30-14:30
  • 25.08.2024 godz. 9:30-14:30
  • 15.09.2024 godz. 9:30-14:30 

Koszt:

  • 250 zł os.

Miejsce:

  • Szpital św. Zofii, ul. Żelazna 90.

Uwaga!

Zaświadczenie uzyskane w jednej z naszych szkół rodzenia (akredytowanej lub "Zosieńce") ukończonej w roku bieżącym (do terminu wybranego kursu: Pierwsza pomoc) i ubiegłym uprawnia do jednorazowego skorzystania z 50% zniżki dla drugiego Rodzica!

 
edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje