PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

""

Termin:

  • wkrótce

Cena:

  • 430 zł

Jeśli chcesz zorganizować to szkolenie w swojej placówce na terenie Polski - napisz o nas wiadomość na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rodzina, która otrzymuje diagnozę, że ich poczęte dziecko posiada wady letalne przeżywa silne emocje, często bardzo negatywne. Jednak dla wielu kobiet ta ciąża jest jedynym doświadczeniem macierzyństwa, dlatego oczekują, że ich dziecko w fazie prenatalnej będzie traktowane z szacunkiem, otrzyma status „dziecka” a nie „niekorzystnej diagnozy”. Poszukują wsparcia medycznego i akceptacji społecznej, chcą się przygotować do porodu jak inne matki, nie chcą by marginalizowano ich potrzeby tylko dlatego, że zdecydowały się urodzić śmiertelnie chore dziecko.

To, co można zrobić od strony medycznej, to zapewnić profesjonalną opiekę, opartą na szacunku dla decyzji, zapewniając komfort i bezpieczeństwo dostosowane do potrzeb kobiety i jej rodziny. Praktyka opieki położnej nad tą grupą kobiet potwierdza, że empatyczne, profesjonalne towarzyszenie podczas ciąży, szacunek okazany kobiecie i rodzącemu się dziecku, czas pożegnania, zebranie pamiątek, ułatwia kobietom przejść wszystkie etapy żałoby, niezbędne by wrócić do normalnego życia i kolejnych planów prokreacyjnych.

Zapraszamy na kurs Perinatalna Opieka Paliatywna dla położnych położne zainteresowane tematyką perinatalnej opieki paliatywnej. Przygotowanie pary do porodu jest jednym z kluczowych zadań położnej – również w sytuacji trudnej diagnozy.

W programie szkolenia m.in.:

  • Założenia filozoficzne i organizacja opieki paliatywnej w tym Perinatalnej Opieki Paliatywnej w Polsce i na świecie.
  • Opieka nad kobietą z rozpoznaną wadą letalną u płodu.
  • Aspekty psychologiczne pracy z kobietą z rozpoznaną wadą letalną u płodu.
  • Rola i zadania położnej w zespole interdyscyplinarnym sprawującym opiekę nad kobietą i jej rodziną z rozpoznaniem wady letalnej u płodu.

Czas trwania kursu:

 Zajęcia teoretyczne Zajęcia praktyczne Razem
 7 godz. - 7 godz.

 

 

 Prowadząca kurs:

Urszula Tataj Puzyna 240x300

dr Urszula Tataj-Puzyna

Zapisy

Aby zapisać się na kurs należy przejść do formularza zgłoszeniowego:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

lub zapisać się poprzez System Monitorowania Kształcenia (SMK):

SYSTEM MONITOROWANIA KSZTAŁCENIA (SMK)

Informacje o kursach: tel. 788 955 015, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje