Blokady Obwodowe. Nowoczesne Rozwiązania w Terapii Bólu - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

Przychodnia: 22 25 59 900  Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip
Blokady obwodoe w leczeniu bólu

Każdego dnia miliony ludzi zmaga z różnymi rodzajami bólu, które ograniczają ich codzienne funkcjonowanie i jakość życia komplikując wykonywanie nawet najprostszych czynności. W Poradni Kompleksowego Leczenia Bólu rozumiemy tę trudność i oferujemy holistyczne podejście do leczenia bólu, które obejmuje diagnozę, terapię oraz wsparcie w procesie powrotu do zdrowia. Aby jeszcze bardziej ulżyć naszym pacjentom w cierpieniu, w Przychodni św. Zofii wprowadziliśmy nowe zabiegi – blokady obwodowe.

Czym są blokady obwodowe?

Blokady obwodowe polegają na celowym zablokowaniu sygnałów bólowych przekazywanych przez nerwy obwodowe, czyli te, które znajdują się na zewnątrz centralnego układu nerwowego (mózgu i rdzenia kręgowego). Procedura ta ma na celu złagodzenie lub wyeliminowanie bólu w określonym obszarze ciała poprzez zastosowanie środka znieczulającego lub leku przeciwbólowego bezpośrednio w miejscu, gdzie znajduje się nerw lub miejsce, gdzie ten nerw jest blisko skóry.


Podczas blokady obwodowej lekarz wstrzykuje środek znieczulający lub lek przeciwbólowy wokół nerwu lub obszaru, który przekazuje sygnały bólowe do mózgu. Działa to poprzez zablokowanie przekazywania impulsów nerwowych, co może zapewnić ulgę w bólu i poprawę funkcjonowania pacjenta.

Blokady obwodowe - remedium na ból?

Do tej pory w Poradni Kompleksowego Leczenia Bólu można było skorzystać z zabiegów, które przynosiły ulgę w takich schorzeniach jak: wulwodynia, endometrioza, pochwica czy ból związany ze stresem pourazowym. Od marca do listy leczonych chorób dołączają nowe zabiegi medyczne:

 -  Blokady obwodowe:

  • nadłopatkowa
  • potyliczna
  • ściany jamy brzusznej
  • prostownika grzbietu
  • nerwów kolanowych
  • PENG (biodra)
  • mięśnia gruszkowatego
  • kręgosłupa lędźwiowego

- Blokady centralne:

  • przez rozwór krzyżowy
  • zwoju gwiaździstego

- Wlewki do pęcherza moczowego.

- Blokada nerwu sromowego.

A To tylko część z wykonywanych zabiegów. W zależności od dolegliwości i umiejscowienia bólu wykonujemy blokady nerwu biodrowo-podbrzusznego, biodrowo-pachwinowego, zasłonowego oraz udowo-goleniowego, a także inne blokady, dostosowane do konkretnych potrzeb pacjenta i specyfiki jego choroby.

Do kogo po blokadę?

Blokady obwodowe mogą być stosowane jako część kompleksowego leczenia bólu, a ich skuteczność zależy od wielu czynników, takich jak przyczyna bólu, lokalizacja bólu oraz indywidualne cechy pacjenta. Procedura może być wykonywana przez specjalistę, takiego jak anestezjolog czy neurolog, zazwyczaj przy użyciu obrazowania medycznego, takiego jak ultrasonografia lub fluoroskopia, aby precyzyjnie zlokalizować miejsce blokady.

W Przychodni św. Zofii blokady obwodowe wykonuje anestezjolog Katarzyna Jagodzińska-Szczypka.

Zapisy pod numerem 22 25 59 900.

edytuj
Przychodnia w Social Media
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Pracownia USG
Rehabilitacja uroginekologiczna
Rehabilitacja dziecięca
Konsultacje laktacyjne
Wypożyczalnia laktatorów