Fizjoterapia przewlekłych zespołów bólowych wymaga kompleksowego podejścia do problemu. Składa się na nie m.in. edukacja na temat neurofizjologii reakcji bólowej. Dlaczego to takie ważne? Lepsze zrozumienie czynników związanych z odczuwaniem bólu i pozwala w pełni zaangażować się w proces terapeutyczny, a więc przynieść ulgę cierpiącej Kobiecie.
Fizjoterapeutka zastosuje odpowiednio dobrane techniki z zakresu terapii manualnej, które zostaną zaadaptowane również w formę autoterapii. Dzięki temu Pacjentka będzie mogła lepiej radzić sobie z dolegliwościami, również poza gabinetem. Wszystko skoncentrowane jest na wskazanym przez Pacjentkę celu, np. aktywności, której nie może wykonywać ze względu na dolegliwości.
”Rozumiemy, jak trudne jest codzienne funkcjonowanie z przewlekłym bólem w obrębie miednicy.
Mamy świadomość, że fizjoterapia nie jest magiczną pigułką, która zniweluje wszelki ból.
Wiemy natomiast, że za pomocą fizjoterapii możemy ułatwić kontrolę bólu i wspierać kobietę
w poprawie jakości życia oraz stopniowym powrocie do ważnych dla niej aktywności.”
Jak wygląda wizyta?
Fizjoterapeutka:- przeprowadza odpowiednio skonstruowany wywiad, by lepiej zapoznać się z historią choroby swojej Pacjentki,
- określi czynniki, które wpływają na osobiste doświadczenie bólu,
- oceni narząd ruchu, w szczególności okolica miednicy.
Fizjoterapeutka zaproponuje również badanie mięśni dna miednicy, którego ostateczna forma będzie zależała od zaawansowania problemu oraz preferencji Pacjentki,
a także plan terapii oraz cele spotkań i ich częstotliwość. Dzięki temu zakres działania dopasowany jest do Pacjentki, jej oczekiwań i potrzeb.
Zapraszamy na konsultacje.